magnezowo | Magnez transdermalny – ultra czystość
15068
page-template-default,page,page-id-15068,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,transparent_content,columns-4,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Magnez transdermalny – ultra czystość

CO TO JEST MAGNEZ TRANSDERMALNY?

Magnez transdermalny to forma magnezu (w tym przypadku chlorku magnezu), który jest nakładany na skórę.

 

Magnez z całej mojej linii magnezowej pochodzi z naturalnych złóż, liczących sobie 250 milionów lat. Jest to najczystsza obecnie dostępna forma chlorku magnezu na świecie.

Magnez transdermalny sprzyja relaksacji (ciała i ducha), pomaga łagodzić napięcia oraz skutki codziennego stresu. Świetnie wspiera relaksację mięśni. Od kilku lat nad tą formą magnezu prowadzone są intensywne badania które potwierdzają, że przenika przez skórę.

W linii magnezowej znajdziesz go pod różnymi postaciami: poręcznej oliwy magnezowej, płatków do kąpieli stóp, żelu czy peelingu (te dwie ostatnie jeszcze nie są oficjalnie dostępne).

 

ULTRA CZYSTY MAGNEZ Z NATURALNYCH ZŁÓŻ, KTÓRE LICZĄ SOBIE 250 mln lat

 

 

Trudno w to uwierzyć, ale 250 milionów lat temu w północnej Europie nie szumiała przedwieczna puszcza, ale … morze. To właśnie z tego pra-morza, zwanego morzem zechsteńskim pochodzi magnez, którego używam w całej linii magnezowej.  Jeśli mnie znasz to wiesz, że zajmuję się aromaterapią i przykładam wielką wagę do jakości olejków eterycznych. Tym razen jest tak samo!

 

Postanowiłam, że albo uzyskam coś świetnej jakości, albo wcale. Dlatego cała moja linia magnezowa jest oparta na najczystszym, naturalnym chlorku magnezu, jaki obecnie istnieje na świecie, pozyskanym z podziemnych złóż pradawego morza, datowanych na 250 milionów lat.

 

Jego czystość tysiąckrotnie przewyższa normy czystości farmaceutycznej, każda partia jest filtrowana za pomocą zaawansowanego, opatentowanego procesu Zechstein Inside®.

 

Magnez z którym pracuję, pochodzi ze złóż europejskich, znajdujących się ponad 150o metrów pod ziemią. Proces jego pozyskania jest także inny niż większości konwencjonalnych “oliw magnezowych”.

Konwencjonalny chlorek magnezu jest zazwyczaj pozyskiwany z wody oceanicznej, która jest zbierana w wielkich, otwartych “basenach – odparowniach”, w różnych częściach świata. Tutaj zaczynaja się pierwsze problemy z czystością: niestety wiele rejonów jest zanieczyszczonych (w tym przypadku głównym problemem są metale ciężkie). Długi łańcuch pośredników także nie ułatwia zadania.

 

Konwencjonalną oliwę magnezową przygotowuje się mieszając chlorek magnezu z wodą destylowaną (czyli rozpuszcza się ją ponownie). Doktor Richard Daniels z Magnesium Health Inistitute,  magnezolog z którym współpracuję przy mojej linii magnezowej, odradza tę technikę, ze względu na brak pełnej kontroli nad reakcjami chemicznymi, jakie mogą się pojawić przy wysokich stężeniach (powyżej 30%).

 

 

W przypadku magnezu trandsdermalnego z serii, HEBDA, sprawa wygląda inaczej.

 

ZAAWANSOWANE TECHNIKI WYDOBYCIA ORAZ BADAŃ

 

Złoża magnezu znajdują się ponad 1500 metrów pod ziemią. Pod ciśnieniem wtłaczana jest do nich woda, następnie wypompowywana za pomocą zaawansowanego systemu pompującego i filtrującego. W ten sposób powstaje oliwa magnezowa, której każda partia jest dokładnie badana, według rygorystycznych norm. Dopiero ten surowiec jest podstawą moich kosmetyków: oliwy, soli, żeli czy peelingów.

 

 

Po prostu bez kompromisów.